Psychologia, a także szeroko rozumiane doradztwo psychologiczne we współczesnym świecie zyskało na popularności. Rozwój tej dziedziny nauki pozwolił zrozumieć, że nie sposób oddzielić dobrego stanu zdrowia bez komfortu życia w sferze psychologicznej.

Poradnia psychologiczna

Psychologia, a także szeroko rozumiane doradztwo psychologiczne we współczesnym świecie zyskało na popularności. Rozwój tej dziedziny nauki pozwolił zrozumieć, że nie sposób oddzielić dobrego stanu zdrowia bez komfortu życia w sferze psychologicznej. Poczucie dyskomfortu psychicznego przekłada się bezpośrednio na nasze funkcjonowanie w wielu obszarach życia – w życiu zawodowym, osobistym, rodzinnym, w relacjach z innymi osobami, ma także znaczny wpływ na sferę fizyczną. Nierozwiązane konflikty wewnętrzne rzutują na nasze zdrowie i powodują występowanie niepożądanych objawów, które obniżają komfort życia.

Psycholog Izabela Szotowicz.

Wykształcenie psychologiczne zdobyła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim podejście skoncentrowane na rozwiązaniu, które zakłada, że w każdym z nas jest źródło zasobów, potrzebnych do uzyskania konkretnego celu, lepszego samopoczucia czy szczęśliwszego życia. . Psycholog/ terapeuta jest jedynie towarzyszem, który pomaga te zasoby w sobie odkryć. W tym podejściu, kluczowe jest rozwiązanie a nie sam problem. Ukończyła szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu ( TSR stopień podstawowy i TSR stopień zaawansowany). W pracy opiera się również o techniki poznawczo- behawioralne (ukończyła szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowania).
Ważne jest dla niej całościowe podejście do drugiego człowieka, czyli relacja z umysłem, emocjami i ciałem. Praca z umysłem jest równie istotna jak koncentracja na poznaniu własnego ciała i sygnałów z niego płynących. Uważa, że holistyczne podejście do człowieka, przyspiesza osiągniecie zamierzonych celów w terapii. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach na kierunku Akademia Praktyków Jogi, z tytułem instruktora rekreacji ruchowej , specjalność Hatha Joga.
Korzysta również z podejścia opartego na uważności. Ukończyła certyfikowany program Redukcji Stresu Opratego na Uważności/ Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) oraz kurs Mindfulness Based Living Course (MBLC)/ Życie w oparciu o zasady uważności , certyfikowany przez Mindfulness Association a także kurs instruktorów medytacji w Pracowni Agnieszki i Macieja Wielobobów.
Absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Psychologia Transportu. Od 2012 roku jest właścicielką Pracowni Psychologicznej, której głównym obszarem działalności są badania z zakresu psychologii transportu oraz medycyny pracy. Posiada wpis do ewidencji psychologów uprawnionych do badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu, prowadzonej przez Marszałka Województwa oraz wpis do rejestru psychologów uprawnionych do badania osób występujących o pozwolenie na broń, prowadzonego przez komendanta wojewódzkiego Policji.
Wieloletni współpracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy w zakresie prowadzenia szkoleń i warsztatów psychologicznych dla kandydatów na egzaminatorów, egzaminatorów oraz kierowców chcących zredukować punkty karne. W ramach współpracy z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich prowadzi zajęcia z psychologii dla studentów studiów podyplomowych.
Najważniejsza jest dla niej relacja z drugim człowiekiem, oparta na uważności, zrozumieniu i zaufaniu. Aby skutecznie pomagać innym, sama cały czas jest na drodze rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności. Przeszła proces terapii własnej, systematycznie uczestniczy w szkoleniach specjalistycznych, warsztatach rozwojowych i konferencjach naukowych.

Ważne

Konsultacje psychologiczne, współpraca z psychologiem, diagnozowanie trudności nie jest jednoznaczne z występowaniem zaburzeń psychicznych. W codziennym funkcjonowaniu możemy napotkać wiele trudności, które są dla nas trudno rozpoznawalne ponieważ nie spotkaliśmy się z nimi do tej pory lub definiujemy je błędnie posługując się utrwalonymi stereotypami. Takie sytuacje nie są niczym wyjątkowym i spotykają większość ludzi na przestrzeni życia. Niektórzy potrafią poradzić sobie z napotkanym problemem łatwiej ze względu na występujące dogodne okoliczności. Czasem, gdy okoliczności są niekorzystne lub mamy do czynienia z pojawieniem się kilku trudności naraz, nasze zasoby nie są wystarczające, aby znaleźć dobre rozwiązanie. Pomoc psychologiczna ukierunkowana jest wówczas na usystematyzowanie sytuacji, uruchomienie dodatkowych zasobów lub wzbogacenie ich o nowe umiejętności, tak aby klient mógł znaleźć optymalny sposób na zażegnanie kryzysu.

Zadaniem psychologa jest przede wszystkim wzbogacenie klienta o takie umiejętności lub wskazanie mu posiadanych już umiejętności, aby w przyszłości był w stanie unikać sytuacji problemowych lub umiał sprawnie zażegnać kryzys.

 

Rejestracja telefoniczna

52 52 11 300

507 856 992

Rejestracja jest wymagana przed wizytą. Zadzwoń i poznaj wolne terminy naszych najlepszych lekarzy.

Lekarz przyjmujący w poradni

Izabela Szotowicz

Zaufali nam

bohamet
galkor
sonatio
skupaj
graform
wtms
Hobby
bohamet