Peelingi chemiczne

– Mesopeel Lactic  Peeling medyczny Mesopeel zawiera 30% kwas mlekowy który w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowydziała również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco. Doskonale tolerowany przez skórę, zapewnia długotrwały efekt odświeżenia i nawilżenia skóry. Przeznaczony do skór wrażliwych, suchych, pozbawionych blasku, miękkości i witalności. Zapewnia idealny wstęp do innych zabiegów estetycznych.

– Mesopeel Azelan Peeling medyczny o działaniu przeciwstarzeniowym, przeciwtrądzikowym i komedolitycznym, na wszystkie rodzaje trądziku pospolitego, trądzik wieku dojrzałego. Zawiera:

– Kwas salicylowy 20% – który jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok) oraz działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Redukuje niedoskonałości skóry.

Kwas azelainowy 20% – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka oraz zmniejsza wydzielanie serum.

– Mesopeel MelanostopPeeling medyczny Mesopeel to unikalna, depigmentująca formuła przyspiesza proces odnowy naskórka poprzez redukcję nagromadzonej melaniny w wierzchnich warstwach skóry, a także redukuje unaczynienie i hamuje stan zapalny. Widocznie ujednolica koloryt skóry i rozświetla ją. Formuła peelingu zapewnia idealną równowagę pomiędzy skutecznością, a wysoką tolerancją. Zawiera :

– 20% kwas azelainowy –  stosowany w terapiach depigmentujących który posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia.

– 10% rezorcynę  – pochodna fenolu. Składnik depigmentujący, stosowany w terapiach niwelujących przebarwienia. Posiada doskonałe właściwości keratolityczne i regenerujące skórę, dzięki czemu usuwa przebarwienia oraz drobne zmarszczki i blizny.

– 6% kwas fitowy -wykazujący silne działanie nawilżające. Dodatkowo niweluje istniejące przebarwienia, a także zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto wspomaga penetrację inncyh składników aktywnych

3% kwas traneksamowy – Innowacyjny mechanizm oparty o działanie kwasu traneksamowego, który działa na keratynocyty, hamuje uwalnianie substancji stymulujących melanocyty oraz redukuje uwalnianie prostaglandyn (PG)5-8 i endoteliny-1 (ET-1)9-11 –  czynników wpływających na naczynia krwionośne i indukujących stan zapalny

– Mesopeel Modified Jessner – Peeling medyczny o szerokim zastosowaniu: starzenie skóry, nierówny koloryt, przebarwienia. Zawiera :

– Kwas salicylowy 14% – który jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok) oraz działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Redukuje niedoskonałości skóry.Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas mlekowy 14% – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).  Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe.

– oraz Kwas cytrynowy 8% – należy do grupy alfahydrokwasów. Wykazuje działanie keratolityczne, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

 

– PRX-T33® jest peelingiem medycznym powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru. Kwas TCA 33% bez uszkodzenia skóry , co do tej pory nie było możliwe , stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów , które dzięki H2O2 mają większe możliwości stymulacji receptorów. Wcześniej zabiegi z użycie kwasu trójchlorooctowego wiązały się z dużym uszkodzeniem skóry i następującym po nim dość obfitym łuszczeniem skóry , które w większości przypadków zmuszało do pozostania pacjenta w domu. Ponadto duża bolesność zabiegu sprawiała , że kolejne zabiegi nie były tak chętnie wykonywane, a kuracja  przez to nie dokończona i w odczuciu  pacjenta często nieudana.

Woda utleniona w tym preparacie ma za zadanie zwiększyć powinowactwo receptorów na działanie kwasu TCA , jak również ograniczyć jego głębokość penetracji i reakcje niepożądane. Jest także znana ze swych właściwości przyspieszających gojenie

5% kwas Kojowy ma działanie rozjaśniające

Nieinwazyjność metody i jej bezbolesność sprawia , że zabieg zaczęto używać jako starter przed innymi zabiegami medycyny estetycznej zwiększając ich skuteczność , dlatego wykonuje się go przed : mikronakłuwaniem skóry- mezoterapią , Dermapenem ®, nićmi  PDO  , osoczem bogotopłytkowym oraz po zabiegu wypełniania zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Te wszystkie cechy PRX-T33  , fakt że jest wyrobem medycznym , sprawia ,że bardzo szybko rośnie liczba pacjentów zadowolonych w każdym wieku , w tym także dzieci u których zabieg można przeprowadzać na świeżych bliznach po ospie. W chwili obecnej wykonano już  ponad 100 000  zabiegów z wykorzystaniem tego produktu.

 

Cechy :

-Biorewitalizacja bez użycia igieł

-Bezbolesność

-Brak długiej rekonwalescencji

-Brak fotouczulenia – możliwość wykonywania zabiegu również w lecie

-Zabieg przeznaczony dla obu płci, w każdym wieku i o wszystkich porach roku

Wskazania :

-Utrata napięcia skóry twarzy i ciała

-Utrata świetlistości skóry, idealne dla „skóry palacza”

-Skóra z cechami fotostarzenia

-Blizny zanikowe w tym potrądzikowe

-Czerwone rozstępy

-Wspomagająco w leczeniu melasmy i łysienia

-Przywrócenie napięcia skóry twarzy i ciała

-Zmniejszenie blizn zanikowych

-Wspomaganie w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry